فواید یک تشک برقی چیست و چه خطراتی ممکن است داشته باشد؟

تشک برقی

گاهی اوقات بسیاری از ما می خواهیم علاوه بر اینکه اتاق گرمی داشته باشیم، بر روی تشکی دراز بکشیم که گرمای آن را احساس کنیم. در طول شب های سرد زمستان و یا هنگام احساس درد، هیچ چیز دلچسب تر از یک تخت گرم و نرم نیست تا یک خواب شبانه راحت را به ارمغان آورد. راه حل این مشکل چیزی نیست جز یک “تشک برقی”. تشک برقی علاوه بر اینکه شما را گرم می کند، درد و خستگی را نیز کاهش می دهد.

اگر مایلید با تشک برقی و ویژگی های این تشک ها آشنا شوید در ادامه این مقاله از پادرا با ما همراه باشید.

تشک برقی چیست؟

در تشک های برقی المنت هایی وجود دارد که جریان برق را از خود عبور میدهند و باعث ایجاد گرما در سراسر تشک شما می شود. این تشک ها واحد های کنترلی جهت تنظیم مقدار دما دارند که به صورت خودکار خاموش و روشن می شوند.

 گرمای یکنواخت و لذت بخش و ملایمی که این تشک ها در طول شب ایجاد می کنند، فشارهای عصبی و استرس را کم میکنند و به آرامش فرد کمک زیادی می کنند. اگر تا به حال از کیسه آب گرم استفاده کرده اید، می توانید تشک های برقی را با آنها مقایسه کنید. اما مزیت تشک برقی به همین مورد ختم نمی شود و مزایای فوق العاده دیگری را نیز شامل می شود.

مطالعه بیشتر : خرید روتختی یکبار مصرف

مزایا تشک برقیمزایا تشک برقی

یک محیط گرم و نرم در هنگام خواب اولین مزیت این نوع از تشک ها به شمار می رود. اما علاوه بر این ما شما را با سایر مزایای تشک های برقی آشنا می کنیم.

 •  کاهش درد های عضلانی از جمله درد کمر، شانه، پاها، دست ها و نشیمنگاه

 • افزایش انعطاف پذیری و راحتی در حرکت

 • کاهش خستگی ناشی از فعالیت های روزانه

 • بهبود خواب شبانه

 • کاهش بیماری ها

 • افزایش گردش خون در بدن

 • بازیابی انرژی

 • بهبود خلق و خو

 • تسکین دردهای آرتروز و فیبرومیالژیا

فواید تشک برقی چیست؟فواید تشک برقی چیست؟

کاهش و تسکین دردهای عضلانی

بسیاری از افراد از حرارت تشک های برقی برای کاهش و تسکین دردهای عضلانی استفاده می کنند، چرا که این تشک ها به صورت مستقیم با عضلات بدن در تماس هستند. گرمای ممتدی که این تشک های برقی ایجاد می کنند، جریان خون را افزایش داده و در نتیجه سبب کاهش دردهای عضلانی، استراحت عضلات، رفع گرفتگی و فشار و افزایش آزادی حرکت می شوند.

مطالعه بیشتر : رول ملحفه روتختی بیمارستان

افزایش انعطاف پذیری

استفاده از تشک برقی باعث افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکت در هنگام خواب به خصوص برای افراد سالمند می شود. همان طور که گفته شد، این تشک ها باعث افزایش گردش خون و کاهش درد و خشکی بدن می گردد که در نتیجه آن، صبح ها پس از بیدار شدن، بدن در هنگام حرکت انعطاف بهتری داشته باشد.

کاهش دردهای آرتروز

همانطور که میدانید، گرما در بافت ها و رگ ها باعث انبساط و افزایش گردش خون در بدن می شود. افزایش گردش خون سبب بهبود بافت های آسیب دیده می شود. علاوه بر این گرمای حاصل از این تشک ها، عضلات را شل می کند و در نتیجه فشار بر کانال های عصبی را کاهش می دهد و درد را به مقدار قابل توجه ای کم می کند. خشکی مفاصل یکی از عوارض بیماری آرتروز به شمار می رود که گرمای تشک برقی این خشکی را کاهش می دهد. به این ترتیب استفاده از تشک های برقی برای کسانی که مبتلا به بیماری آرتروز هستند مناسب خواهد بود.

بهبود کیفیت خواب

 گرمایی که تشک برقی تولید می کند، باعث بهبود دردها و خستگی ها می شود، ماهیچه ها را آرام میکند، تنش در عضلات را به پایین ترین سطح می رساند و احساس بهتری را در زمان خواب ایجاد می کند.

خواب راحت روی تشک برقی

کاهش استرس و فشارهای عصبی

همانطور که میدانید، وجود یک رختخواب با گرمای متعادل در طول ساعات خواب شبانه، باعث کاهش فشارهای عصبی می شود و استرس های ناشی از فشارها را کم می کند. شما می توانید لذت استراحت در رخت خواب گرم و نرم را با استفاده از تشک برقی تجربه کنید و آرامش حاصل از ترمو تراپی را دریابید.

کاهش آلودگی های رختخواب

 برخی عوامل بیماری زا و آلوده در محیط های مرطوب بیشتر رشد می کنند. معمولا در تخت خواب همه افراد، رطوبت حاصل از پوست و مو یک محیط مناسب برای پرورش آلودگی هایی مانند کنه را فراهم می کند. بروز عوامل بیماری های آسم و آلرژی نیز از جمله معایب یک محیط آلوده و مرطوب است. یک تشک گرم و خشک این نوع آلودگی ها را کاهش می دهد. تحقیقات و مطالعات حاصله در دانشگاه های مختلف سراسر جهان نشان می دهد که استفاده از تشک برقی می تواند حتی در کمترین زمان، گرد و غبار و آلودگی های ناشی از رطوبت بستر را به نصف برساند.

کاهش مشکلات سینوس

 کاهش دمای محیط اتاق خواب، خوابی عمیق تر و آرام تر را فراهم می کند. این کاهش دمای اتاق برای کاهش عوارض و درد افراد مبتلا به سینوزیت و میگرن بسیار تاثیرگذار خواهد بود. با استفاده از تشک برقی می توان با داشتن تختی گرم، دمای اتاق خواب را در هنگام استراحت پایین آورد.

کاهش عوارض سندرم فلج اطفال

تشک های برقی علاوه بر تمام مزایایی که ذکر شد، یک ویژگی منحصر به فرد دیگر نیز دارد، و آن کاهش عدم تحمل سرما توسط بیماران پی پی اس است که کمک قابل توجهی به این افراد می کند.

نکات قابل توجه در هنگام خرید تشک برقی

در هنگام خرید تشک برقی باید به مسائل ایمنی توجه کرد. این تشک ها باید با استاندارد های UL964 که مقررات ایمنی مرتبط با بهترین نوع تشک و پتوی برقی است، مطابقت داشته باشد. استاندارد UL964 در ایالت متحده آمریکا تنظیم شده است.

ضخامت پوشش یا فوم، میزان استحکام آن را تعیین می کند. ضخامت بیشتر لایه فوم، سفتی بیشتری را ایجاد می کند. از سوی دیگر، لایه فوم نازک تر احساس راحتی و سفتی کمتری را به فرد انتقال می دهد. با توجه به این مورد، مهم است که در هنگام خرید گزینه متوسط را انتخاب کنید. تشک انتخابی شما نباید بیش از حد ضخیم یا خیلی نازک باشد ، تا آنچه که بدن شما به آن نیاز دارد را فراهم کند .

خطرات احتمالی استفاده از تشک برقیخطرات احتمالی استفاده از تشک برقی

 استفاده نادرست از تشک برقی مانند هر وسیله برقی دیگری، خطراتی را متوجه کاربر خود می کند که عبارتند از:

 • استفاده از این این محصول برای کودکان زیر ۵ سال می تواند خطرناک باشد و سبب سوختگی آن ها شود.

 • افرادی که بیماری های مرتبط با گردش خون و دیابت دارند، باید با احتیاط و مشورت پزشک از تشک برقی استفاده کنند.

 • المنت هایی که در داخل تشک های برقی تعبیه شده، روکش عایق و بسیار با دوامی دارند، ولی در مدل های ارزان قیمت و بدون نام، ممکن است روکش ها در استفاده زیاد دچار پارگی شوند.

 • اگر با نقاط قهوه ای روی تشک مواجه شدید، این می تواند علامتی از پارگی روکش المنت ها و مربوط به سوختگی تشک باشد. در صورت مشاهده این نقاط، بهتر است دیگر از آن استفاده نکنید.

 • از تشک های برقی به عنوان پتو استفاده نکنید. آن ها بر قرار گرفتن بر روی تخت و روی کف زمین طراحی شده اند.

مطالعه بیشتر : خرید تجهیزات پزشکی

سخن پایانی

در هنگام خرید تشک برقی نوع نیاز خود را ارزیابی کنید. چرا که تشک های برقی برای کاربرد های مختلفی طراحی و تولید می شوند. بهتر است که هدف خود را از خرید تشک برقی مشخص کنید و متناسب با آن خرید کنید. این نیاز معمولا بر اساس بازه گرمایی که مد نظر شما است انتخاب میگردد. به عنوان مثال، تشک برقی با حداکثر دمای ۶۵ درجه سانتیگراد معمولا برای گرم کردن بسیار سریع و فوری ناحیه مد نظر و رفع گرفتگی عضلات به کار میرود و برای اینکه به گرمای ملایم حداکثر ۵ تا ۷ درجه سانتی گراد بالاتر از دمای بدن برسید، از پتو های برقی استفاده نمایید این پتو برای سالمندان بسیار کاربردی است. تشک های برقی را با توجه به سایز و اندازه آن تقسیم می نمایند. اگر می خواهید علاوه بر ناحیه پشت یا کمر، ران و پاهایتان هم گرم شود، حتما از تشک های با حداقل عرض ۶۰ و طول ۱۵۰ سانتیمتر را انتخاب نمایید. سعی کنید تشک برقی کم مصرف تری را انتخاب و خریداری نمایید.

جنس تشک برقی یکی از از مهمترین عواملی است که نیاز به توجه دارد. اگر چه انواع مواد موجود برای بالش های تشک وجود دارد ، دو نوع از مناسب ترین این نوع از مواد به ویژه برای درد کمر ، لاتکس و فوم حافظه هستند. توانایی این فوم ها در تنظیم تمام بدن و سازگاری مناسب با ساختار بدنی شماست. بنابراین، زمانی که در جستجوی خرید بهترین تشک برقی هستید ، ضروری است یکی از این دو ماده را انتخاب کنید .

سوالات متداول

آیا تشک برقی کمردرد را بهبود می بخشد؟

بله تشک برقی کوچک که گرمایش بالاتری دارد با گرم کردن ناحیه کمر باعث انبساط عضلات و بافت ها و در نهایت رگ های خونی می شود و ضمن بهبود گردش خون در ناحیه کمر فشار وارده به کانال و شبکه عصبی را کاهش می دهد و در نتیجه تسکین دهنده درد است.

یک پتو یا تشک برقی ایده آل باید چه استانداردهایی داشته باشد؟

دوام و ماندگاری خوب، ضد باکتری، ضد حساسیت، حرارت متعادل، وزن ایده آل و ظاهر زیبا.

امتیاز بدهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه تماسفروشگاه ارتباط با ما