تفاوت آلرژی فصلی و کرونا در چیست؟

تفاوت آلرژی فصلی و کرونا

متاسفانه ویروس منحوس کرونا چند وقتی است که تمام مردم جهان را درگیر خود کرده و در این مدت افراد زیادی جان خود را به خاطر این ویروس از دست داده اند. در ایران نیز بسیاری از مردم در حال حاضر با این ویروس دست و پنجه نرم می‌کنند. اما از کجا بفهمیم که تفاوت آلرژی فصلی و کرونا در چیست؟ آیا واقعا کرونا گرفته‌ایم؟ آیا با هر سرفه، خارش گلو و آبریزش بینی کرونا گرفته‌ایم؟

با اطلاعاتی که تاکنون از علائم ویروس کرونا منتشر شده، باید بگوییم که درصد کمی از افراد به مشکلات تنفسی شدید دچار شده و درصد مرگ و میر نیز پایین بوده و اکثر مبتلایان علائم خفیف تا متوسطی داشته‌اند. در این بین افرادی وجود دارند که حساسیت فصلی داشته و دچار علائمی به دلیل داشتن حساسیت شوند اما به خاطر ترس از ویروس کرونا، آن‌ها را استرس مبتلا شدن به این ویروس را داشته باشند. ما در این مقاله از مجله سلامتی پادرا می‌خواهیم به بررسی تفاوت آلرژی فصلی و کرونا بپردازیم.

تفاوت آلرژی فصلی و کرونا

برای اینکه بفهمیم که تفاوت آلرژی فصلی و کرونا در چیست، باید با علائم هر یک از آن‌ها آشنا شویم. سپس با برای درمان هر یک اقدام کنیم؛ بنابراین در ادامه به بررسی هر یک از علائم آلرژی و کرونا خواهیم پرداخت. از آنجایی که علائم آلرژی فصلی و کرونا تا حدودی نزدیک به یکدیگر است، سبب شده تا بررسی تفاوت آلرژی فصلی و کرونا کمی دشوار شود.

علائم ویروس کرونا

تفاوت آلرژی فصلی و کرونا

علائم ویروس کرونا

شایع‌ترین علایم ویروس کرونا عبارت‌اند از:

  • تب
  • گرفتگی صدا
  • سرفه خشک
  • سر درد و بدن درد
  • مشکلات تنفسی

همچنین دو مورد از علائم کمتر دیده شده، آب ریزش بینی و بی‌اشتهایی است و اسهال، حالت تهوع و استفراغ از علائم نادر این بیماری است. همچپنین گفتنی است درصد زیادی از مردم، به ویژه کودکان، پس از مبتلا شدن به ویروس کرونا، هیچ علائمی از خود نشان نداده‌اند. اما به طور کلی علائم این بیماری در ۵ روز اول پس از مبتلا شدن به کرونا آغاز شده و ممکن است تا ۱۴ روز ادامه داشته باشد.

** خرید تجهیزات پزشکی و لباس یکبار مصرف ام آر آی **

چگونه مطمئن شویم به کرونا مبتلا شدیم؟

علائم گفته شده در بالا، بارزترین علائم این ویروس است اما برای اطمینان از اینکه علائم ما مربوط به ویروس کرونا است یا نه، می‌توانید اطلاعات و مشخصات فردی به همراه علائم خود را در سامانه اینترنتی غربالگری کرونا ثبت کنید؛ همچنین می‌توانید با شماره تلفن ۴۰۳۰ تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

ویروس کرونا در بیمارستان‌ها

مراکز بهداشتی و درمانی از جمله مکان‌هایی هستند که به دلیل اینکه با بیماران کرونایی بیشتر در ارتباط هستند، احتمال انتقال بیماری بیشتر است. به همین دلیل کادر درمان برای حفظ سلامتی علاوه بر رعایت نکات بهداشتی، باید از لباس‌های مخصوص استفاده کنند؛ برای مثال امروزه در بسیاری از مراکز درمانی از لباس یکبار مصرف پزشکی استفاده می‌کنند. خوشبختانه امروزه با بالا رفتن سطح آگاهی مردم، رعایت کردن نکات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و الکل توسط عموم مردم، سرعت انتقال بیماری کاهش یافته است.

علائم آلرژی و حساسیت فصلی

تفاوت آلرژی فصلی و کرونا

علائم آلرژی و حساسیت فصلی

دو معیار مهم در تشخیص آلرژی مطرح است:

  • سابقه حساسیت و آلرژی فصلی در فصل‌های مختلف هر ساله
  • خارش چشم و بینی
  • عطسه

چگونه مطمئن شویم آلرژی فصلی داریم؟

برای اینکه تفاوت آلرژی فصلی و کرونا را متوجه شویم و از اینکه آیا واقعا آلرژی داریم باید بگوییم که اگر هر سال در مدت زمان معینی دچار علائمی مشابه شده‌اید، شما دچار آلرژی فصلی شده‌اید. برای درمان و بهبود آلرژی به دکتر مراجعه کنید.

جمع بندی

ما در این نوشته سعی کردیم تا شما را از تفاوت آلرژی فصلی و کرونا آگاه کنیم و به بررسی علائم هر یک از آن‌ها پرداختیم. از شما خواهشندیم که با رعایت نکات بهداشتی، جان خود و اطرافیانتان را در خطر نداخته تا همه با هم بتوانیم این ویروس شکست دهیم. در پایان پیشنهاد می‌کنیم که اگر در محل کار شما، احتمال انتقال ویروس زیاد است، از لباس بیمارستانی استفاده کنید. این لباس‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که غیرقابل نفوذ ویروس هستند. برای مثال امروزه در بسیاری از مکان‌ها مثل مدارس و آزمایشگاه‌ها، افراد از روپوش پزشکی استفاده می‌کنند.

علائم آلرژی و حساسیت‌های فصلی کدامند؟

عطسه، خارش چشم و بینی، سابقه حساسیت و آلرژی فصلی در فصل‌های مختلف هر ساله.

علائم ویروس کرونا کدامند؟

تب، گرفتگی صدا، سرفه خشک، مشکلات تنفسی و سردرد و بدن درد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه تماسفروشگاه ارتباط با ما