لباس ایزوله

در هنگام کار، رعایت نکات ایمنی و حفاظتی در برابر خطر باید اولویت اول هر شخصی باشد. در بسیاری از مشاغل، به دلیل پرخطر بودن محیط کار، برای حفظ سلامتی پرسنل، از لباس‌های مخصوصی استفاده می‌کنند که به آن لباس ایزوله می‌گویند. انواع لباس‌های کار ایزوله را متناسب با نوع کار تولید و طراحی می‌کنند؛ برای مثال برای جلوگیری از احتراق آتشنشان‌ها، از لباس ایزوله ضد حریق استفاده می‌شود. ما در این مقاله از پادرا قصد داریم شما را با لباس ایزوله آشنا کنیم.

لباس ایزوله

لباس ایزوله، لباسی است یکسره که تمام قسمت‌های بدن را پوشش می‌دهد. این لباس مانند یک عایق عمل کرده و مانع از عبور عوامل میکروارگانیسم به داخل می‌شود. به همین دلیل امروزه با شیوع ویروس کرونا، استفاده از این لباس‌ها بسیار مرسوم شده است. ساختار این لباس طوری است که حتی از نفوذ آب جلوگیری می‌کند. وزن این لباس کم است و پوشیدن آن مانع کار کادر درمانی نمی‌شود و مزاحمتی برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند. این لباس یکی از انواع لباس بیمارستانی محسوب می‌شود.

پارچه لباس ایزوله

پارچه لباس ایزوله

لباس ایزوله، لباسی محافظ در برابر هر گونه ویروس و باکتری بوده و حتی کرونا که به عنوان یکی از کوچک‌ترین میکروارگانیسم‌ها شناخته شده، قادر به عبور از این لباس نیست. این لباس همچون گان پزشکی از پارچه اسپان باند لمینت شده تهیه شده است. این لباس با استفاده از زیپ بسته می شود تا به کمک آن پوشیدن آن کار بسیار آسانی شود و کل بدن شخص با آن پوشانده شود. روی زیپ هم از نوارهای مخصوص ضد آب استفاده می‌شود تا درزهای زیپ هم آب بندی شود و همچنین مانع عبور بسیاری از بیماری‌ها به بدن می‌شود.

پارچه‌ اسپان باند لمینت شده که در تولید لباس ایزوله کاربرد دارد، از جنس پلی آمید است. از این نوع پارچه در تولید سایر البسه بیمارستانی مثل گان یکبار مصرف پزشکی استفاده می‌شود. پارچه اسپان باند لمینت را با نام‌های دیگری مثل پارچه سوزنی، نبافته شده و پارچه بدون بافت می‌شناسند. این لباس بدون تار و پود بوده و به همین دلیل روی آن روزنه وجود ندارد و وزن لباس بسیار پایین بوده و تنها ۷۰ گرم است.

ویژگی‌های لباس ایزوله

همانطور که گفتیم جنس لباس ایزوله از جنس پارچه اسپان باند لمینت بوده است، پس این لباس تمام ویژگی‌هایی پارچه اسپان لمینت دارد. این لباس یکبار مصرف بوده و بعد از یک بار مصرف باید آن را دور بیندازید و از لباس دیگری استفاده کنید. همچنین قیمت این لباس ایمنی ارزان است؛ پس از این جهت، این لباس کاملا مقرون به صرف است. دیگر ویژگی این رلباس این است که این لباس در برابر اشعه‌ی UV و ماوراء بنفش مقاومت بالایی دارد؛ به همین دلیل کارکنان آزمایشگاه‌ها نیز که با اشعه‌ی UV و ماوراءبنفش سروکار دارند از این لباس‌ها که ضد آب نیز هستند، استفاده می‌کنند.

ویژگی‌ های لباس ایزوله

همچنین این لباس‌ها در برابر نفوذ حشرات و مواد شیمیایی ایزوله است. به همین دلیل افرادی که در صنایع، تاسیسات شیمیایی و صنایع داروسازی فعالیت می‌کنند، از لباس ایزوله جهت جلوگیری از پاشیدن مایعات مضر و اسید، استفاده می‌کنند. این لباس‌ها قابلیت عبور هوا را دارند که در این صورت افراد احساس تعریق و گرما نمی‌کند. با این لباس، هوا داخل لباس جریان داشته و هوای خنک و فیلتر شده از لباس عبور می‌کند؛ همچنین هوای گرم از بدن فرد خارج می‌شود. در نتیجه افرادی که ساعات طولانی این لباس را بر تن می‌کنند، دچار تعرق نمی‌شوند.

** فروش ویژه محصولات زیرانداز بیمار و روپوش پزشکی **

نتیجه گیری :

امروزه با توجه به شیوع ویروس کرونا استفاده از لباس‌های ایزوله در بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و سایر مراکز درمانی بسیار مرسوم شده و استفاده از این لباس باعث شده که از انتقال بیماری جلوگیری شود. همان طور که گفتیم حفظ امنیت و سلامت در محیط کار، باید اولویت اول هر شخص باشد. پس پیشنهاد می‌کنیم اگر محل کار شما پرخطر است و احتمال نفوذ و انتقال بیماری در آن زیاد است، از لباس ایزوله استفاده کنید.  شما می‌توانید در پادرا لباس ایزوله و انواع البسه پزشکی را با نازل‌ترین قیمت‌ها هم به صورت تکی و هم به صورت عمده خریداری کنید؛ برای این کار و خرید تجهیزات پزشکی ، تنها کافیست با ما در واتساپ در ارتباط باشید.

آیا لباس ایزوله در مقابل انتقال کرونا مقاوم است؟

بله، بافت لباس ایزوله بسیار ریز است و از انتقال و نفوذ بیماری جلوگیری می کند. در بیمارستان‌ها برای مراقبت و نگهداری از بیماران کرونایی، از این لباس استفاده می‌کنند.

لباس ایزوله چیست؟

لباس ایزوله، لباسی است یکسره که تمام قسمت‌های بدن را پوشش می‌دهد. این لباس مانند یک عایق عمل کرده و مانع از عبور عوامل میکروارگانیسم به داخل می‌شود

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه تماسفروشگاه ارتباط با ما